La Secció Porsche va preparar un programa de dos dies amb motiu de la seva divuitena sortida, el 20 i el 21 de juny passat. Dos dies per estrenar l’estiu als meravellosos paratges de l’Aran. Disset cotxes i vint-i-nou persones van prendre part en la sortida, en què, contra tot pronòstic, va fer bon temps, ja que els dies previs i també els posteriors la pluja va ser el gran protagonista meteorològic.
El punt de trobada es va situar al Bruc, on va començar un itinerari que va veure passar els Porsche per Cervera, Agramunt, Balaguer, Camarasa, Tremp, va seguir a l’Aragó pel Pont de Montanyana, Benavarri, Laguarres, la vall de l’Isábena, Camp i Castejón de Sos, i va continuar per Vilaller (on es va menjar), Vielha i Salardú, poble on hi va haver la parada final del dia.
En total es van fer 342 km, aconseguits a força de buscar totes les carreteres menys indicades per anar d’un lloc a l’altre de manera eficient. Però es pretenia resseguir carreteres cargolades i amb paisatges interessants, i sembla que en això tothom hi va estar d’acord. En arribar a l’Aran, abans d’anar a l’hotel de Salardú, es va visitar el Musèu dera Nhèu, a Unha, una mostra sobre les duríssimes condicions de vida que l’hivern de la vall imposava als seus habitants fa no gaire temps, quan l’Aran encara no era el paradís de comoditats que és ara. Es va aprofitar la mateixa parada per visitar l’església del poble, que no fa gaire ha estat notícia perquè s’hi han descobert pintures murals del romànic i posteriors.
El diumenge va clarejar esplèndidament assolellat, i els Porsche van partir cap al Port de Bonaigua per visitar a Isil el Museu de l'Ós Bru, on els assistents van rebre tota mena d’explicacions sobre el procés de reintroducció, seguiment i control d’una espècie tan admirada com temuda. De nou els conductors van tornar a posar-se al volant, i (per no canviar els costums de la Secció Porsche), en arribar a Tremp, es va optar per complicar el recorregut i prendre el Coll de Comiols per Sant Salvador de Toló, i tornar a la civilització a Gualter i Ponts. La comitiva es va parar a Palouet de Segarra, concretament a l’hotel rural Cal Xuriguera, on es va fer el dinar i el comiat. En total, diumenge es van recórrer 204 quilòmetres, que, sumants als de dissabte, donen un total de 546. L’organització va optar per donar algun respir i va intercalar algun tram normal entre les retorçades carreteres que sol seleccionar perquè tots els porschistes se’n vagin contents cap a casa.