baner nocturna 2014

Classificacions definitives

8-8-14 L'equip Redó-Miralles, amb Volvo Amazon, vencedor de la XIII Nocturna Clàssic Ral·li, celebrada el dissabte 29 de març, com a primera de les cinc proves de la IV Copa Catalana de Ral·lis de Regularitat per a clàssics. CLASSIFICACIONS: GENERAL, GRUP A, GRUP B. Més informació al Blog de la Secció Esportiva i a la web de la Copa Catalana de Ral·lis de Regularitat 

  

C
baner 30 paelles 2014

Us esperem, el 17 de maig, a la VIII Ruta de les 30 Paelles

21-3-14

El tercer cap de setmana de maig, els amants de les dues rodes tenen una cita amb la Ruta de les 30 Paelles, que aquest any arriba a la vuitena edició (CONSULTEU-NE EL PROGRAMA). Carreteres de muntanya plenes de revolts, paisatge espectacular i un ambient d'autèntica afició us esperen a Vilada (Berguedà) en una jornada que no oblidareu. Per participar en la sortida és imprescindible tenir la ITV i l'assegurança al dia. Us hi esperem!  

  

C
baner els brucs 17-5

Conmemoració del centenari de la Pujada al Bruc, el dia 17 de maig

21-3-14

Més motos, en aquest cas antigues, seran les protagonistes d'una activitat veritablement única el dia 17 de maig: la commemoració del centenari de la primera Pujada en costa al Bruc, que inclourà la presentació del llibre dedicat a la prova escrit per Agustí Marín, arxiver i bibliotecari del Clàssic. Enllaços a INFORMACIÓEXPLICACIÓ I HORARIS i al FORMULARI D'INSCRIPCIÓ, que hauran d'omplir tots els motoristes interessats a participar-hi.  

  

C
sliderfirantic2014

XX Ral·li Firantic de cotxes antics, el diumenge 4 de maig

4-4-2014

 

 


Arriba a la vintena edició una de les proves amb més tradició del calendari del Clàssic, el Ral·li Firantic de cotxes antics, que se celebrarà el diumenge 4 de maig. CONSULTEU-NE EL PROGRAMA. Prèvia inscripció, al recinte firal de Manresa hi haurà una zona on els nostres socis podran posar a la venda els seus clàssics.

 

 

guixaro2012

Els nostres Mini van pujar al Montseny.

dijous, 16 de juny de 2011 22:53

Un total de divuit cotxes Mini es van aplegar a primera hora del matí a les noves i magnífiques instal·lacions de Cars by Symon a Sant Cugat del Vallès per esmorzar abans de la ruta al Montseny. Cap a 2/4 de 12 els Mini ja eren al Centre d'Interpretació de la Natura, on els assistents van poder veure un audiovisual sobre la flora i fauna del parc natural. Un altre cop en marxa, la caravana es va dirigir al mític Turó de l'Home, enmig d'una espessa boira. Un fred desconegut en aquesta època de l'any no va aconseguir refredar l'ànim dels participants, que s'ho van prendre amb bon humor. Uns quilòmetres més avall, ja sense boira ni fred, hi va haver un refrigeri abans d'anar fins al restaurant. En finalitzar el menjar, es van lliurar a tots els assistents uns obsequis en agraïment a aquesta bonica sortida.La pròxima sortida de la Secció Mini serà al Solsonès, el 8 d'octubre.

m1

m2m3m4m5m6m7m9m10